Pohřeb Alice a Simonky: Plakala celá vesnice

Obec Dubovany na Slovensku ovládl smutek. Právě dnes totiž mají pohřeb dvě dvanáctileté holčičky, Alice a Simonka. Na pohřeb přišlo asi 200 lidí z vesnice. Dívky přišly o život na cestě ze školy při dopravní nehodě. Ze silnice je smetl šílený řidič David D., když vystupovaly za autobusu.
Na hřbitov přinesli rakve s těly obou holčiček jejich otcové. Po uložení rakví do hrobu na ně rodiče hodili tulipány. Smuteční hosté hodili do hrobu kromě květin i plyšová zvířátka.
Společný pohřeb nerozlučných kamarádek
Rodiny obou dívek se dohodly, že své dcery pochovají během společného obřadu. Na pohřeb přišlo tolik lidí, že se všichni ani nevešli do kostela, kde se konala mše. Z vesnice přišlo asi 200 lidí, mezi nimi i hasiči, kolegové otce Alice. Rozloučit se přišli i kamarádi obou dívek ze školy. Na znamení smutku měli na ramenou bílé stuhy.
Ve chvíli, kdy byly do kostela přinášeny rakve s těly dívek, se ze všech stran ozýval srdcervoucí pláč. Nejen rodičů, ale i sousedů, známých a kamarádů. Všech, kteří dívky znali a měli je rádi. Na místě byl pro všechny případy připraven i vůz záchranné služby. Jedna z přítomných žen už málem omdlela. „Obě děvčátka byla vykoupená krví,“ řekl biskup Dominik Tóth, který sloužil mši. Po více než hodině smuteční obřad skončil a rakve byly přeneseny na blízký hřbitov, kde byly Alice a Simonka pochovány.
Smrt kvůli bezohlednému řidiči
Obě dívky srazil ve středu 19. ledna bezohledný devatenáctiletý řidič David D. Dívky se právě vracely ze školy. Ve chvíli, kdy vystoupily z autobusu, narazil do nich v přibližně osmdesátikilometrové rychlosti. Sám poté autem narazil do betonového sloupu.
Simonka zemřela už během převozu do nemocnice, Alice ještě v nemocnici podstoupila náročnou operaci. Ve čtvrtek ráno ale i ona těžkým zraněním podlehla. David D. je ve věznici Leopoldov a čeká na soud. Hrozí mu pět let vězení.
100% souhlas.