Na mozaice, jejímž cílem je zkrášlení místa, pracovali tři dospělí a šest dětí. Jako materiál jim posloužily rozlámané dlaždičky proložené sklíčky. Na zhruba čtyřmetrovou mozaiku jich použili několik desítek.

„Náměstíčko” s prolézačkou
„Jde o první krok v našem úsilí přebudovat tamní plácek v jakési náměstíčko, příští rok se sem chystáme umístit speciální vyvýšený záhon, který bude zároveň sloužit jako menší prolézačka pro děti. Z bezútěšného plácku chceme vytvořit přívětivé místo k setkávání sousedů,“ vysvětlil šéf spolku Probuďme Nusle, literární a filmový překladatel, Petr Štádler (43) , který na mozaice s dobrovolníky pracoval spolu s dcerou Bertou.
Sraz chilližroutů: Hluchoslepý Radim je českým rekordmanem v pojídání pálivých papriček! Kolik jich snědl?

Sklíčka záplatují chodníky
Nápad se prý zrodil jako reakce na rozbité silnice a chodníky, kterých je v Nuslích požehnaně. „Řešíme to samozřejmě s úřady oficiální cestou, ale prosadit změnu je běh na dlouhou trať. Chtěli jsme reagovat nějak pružněji a kreativněji. Kontrastem s nevzhlednou okolní plochou chceme konstruktivně upozorňovat na problém a zároveň chodníky aspoň dočasně dekorovat,“ vysvětlil Štádler s tím, že spolek tak činí ohleduplně a na místech pokud možno nekontroverzních a neproblematických.
„Zároveň jsme názoru, že v situaci, kdy po některých chodnících téměř nelze chodit, může naše iniciativa plochy už jen zlepšovat,“ vysvětlil. Sousedský spolek Probuďme Nusle má za sebou i další akce. Pořádá například sousedské slavnosti, Nuselský masopust, provozuje komunitní zahradu Vnitroblok Mečislavka, či akci Nusle dětem.
Mini-park u Nuselských schodů už je hotový. (2018) Eva Fornálová