Autoři projektu jsou ze zájmu lidí nadšeni. „Minulé ročníky festivalu ukázaly, že jízda vlakem a dobrá četba nejsou žádné přežitky minulých století a že k sobě nerozlučně patří,“ zmínila mluvčí projektu Jana Fleglová.

Poslechnout si mohou pasažéři nejen známá jména, ale i spisovatele, kteří doposud nebyli medializovaní.

„S některými jsme spolupracovali už v minulých letech a vedlo to k oboustranné spokojenosti, proto jsme je oslovili i letos. Jde například o Michala Viewegha nebo Irenu Douskovou. Další skupinou jsou pedagogové školy Michael a Vysoké školy kreativní komunikace," vysvětlila mluvčí.

Také jsme se rozhodli dát prostor i méně známým autorům a oslovili jsme je - to je například Zuzana Pomykalová a básník Pavel Sobek. Snažíme se, aby výběr byl pestrý a každý si přišel na své," prozradila.

Četba cestou do Berouna i Nymburku

Vlaky vyjíždějí nejen z hlavního nádraží, ale také z Masarykova. Poslechnout si autory českých knih tak můžete například při cestě do Českého Brodu, Berouna, na Karlštejn, Lysé nad Labem, Nymburku, Řevnice, do Kralup nad Vltavou a řady dalších. 

Předčítání probíhá v obou směrech - tedy jak z metropole, tak následně při zpáteční cestě do Prahy.

Předčítají nahoře

Spisovatelé sedí ve vyhrazeném prostředním vagónu ve druhém patře druhé třídy ve vlacích City Elephant. „Vybrané spoje i oddíly budou výrazně označené, aby naši spisovatelé nerušili cestující, kteří dávají přednost tiché četbě,“ prozradila Fleglová.

Třetí ročník festivalu vyvrcholí ve čtvrtek 22. září odpoledne diskusemi a autogramiádou v knihkupectví na hlavním nádraží. „Zásadní změnou je závěrečná akce, která tento rok není pojmuta jako knižní jarmark, ale jako besedy o literatuře a autogramiáda spisovatelů," vysvětlila mluvčí.

Celá akce se odehraje v prostoru kavárny v knihkupectví Neopalladium na hlavním nádraží. Speciálním hostem jednoho z diskusních bloků bude Arnošt Goldflam, který ten den slaví sedmdesátiny.

Podívejte se na fotky ze čtení ve vlaku:

Fotogalerie
9 fotografií