I přes loňský koronavirový rok, zájem o soutěž neklesá, naopak. Počet zúčastněných týmů letos stoupl na rekordních 17, což je o dva více než minule.Souteží se v jednotlivcích, poté ve dvojicích v synchronní masáži. Každý tým má limit 15 minut.
„Před masáží si každý tým vylosuje téma, buď masáž horní končetiny, dolní končetiny, krku nebo zad. Ta jsou nejžádanější, je tam nejvíc prostoru předvést své schopnosti,“ řekl masér a kantor Petr Navrátil (60) z pořádajícího odborného učiliště DAKOL z Petrovic u Karviné.
Záda? Trpí naším životním stylem!
Právě masáž zad je první masáží, kterou se studenti učí a také je nejvyhledávanější masáží u veřejnosti.
„Je to až 95% případů v praxi, vyžaduje ji drtivá většina lidí. Důvody jsou jasné - sedavá zaměstnání, přemisťujeme se různými technickými prostředky namísto toho, abychom se hýbali. Záda nepracují, jak mají, nedostávají potřebnou zátež, svaly ochabují,“ vysvětlil Petr Navrátil.
„Také někteří sportovci nesportují správně, způsobí si svalovou nerovnováhu, která také způsobí bolesti zad,“ dodal masér.
Trénovala na rodině
Jednou z masérek z pořádajícího DAKOLu byla i Klára Pavlechová (19). „Moc jsme se na akci těšili, zájem o soutěž byl na škole velký a jsem hrdá, že škola vybrala i mě. Před souteží jsem poctivě trénovala i na své rodině,“ usmála se studentka.
Zájem o masírování je podle ní stále velký jak mezi studenty, tak veřejnosti. A jen tak neustane. „Dokud lidi budou bez pohybu, budeme potřeba. Lidé mají problém, jdou na masáž. Mají na chvíli po problému, tak najedou na staré zlozvyky a zase musí na masáž. Je to nekončící kolotoč,“ uzavřela.
VIDEO: 11 účinných omlazovacích cvičení pro obličej.
11 účinných omlazovacích cvičení pro obličej Videohub