Dvaatřicet potomků

 

„Hroši se dožívají jen asi čtyřiceti let, v lidské péči to je více,“ říkala mluvčí zoo Šárka Nováková. Honza se narodil v roce 1967 a se svými partnerkami v Ostravě zplodil 32 potomků, z toho devatenáct se jich podařilo odchovat. Matkou většiny z nich byla samice Katka, která ale už uhynula.

 

S novou samičkou si rozumí

 

„Máme teď v zoo mladou čtyřletou samičku. Zatím nikdo jejich páření nepozoroval, ale velmi dobře spolu vycházejí. Doufáme tedy, že Honza se v tom roce 2013 nestal otcem naposledy a že se dočkáme dalšího mláděte,“ uvedla Nováková.

Ostravská zoologická zahrada vede Evropskou plemennou knihu hrocha obojživelného. Je vedená od roku 1850 a má 11 vydání. Eviduje informace o 1470 hroších ze všech evropských zoo a dokládá například i to, že letos žilo v Evropě 208 hrochů obojživelných.

Video: Mládě zebry by se utopilo, kdyby ji nezachránil pověstný africký zabiják – hroch.

Video
Video se připravuje ...

Mládě zebry by se utopilo, kdyby ji nezachránil pověstný africký zabiják – hroch. /Youtube/