V roce 1829 byl dům postaven jako hájovna a později sloužil jako útočiště pro myslivce či turisty. Abyste se k němu však vůbec dostali, musíte jít 4 kilometry pěšky, nebo v zimě na běžkách. Žádná cesta k němu totiž nevede. Elektřinu vyrábí solární panely a vodu na čaj si ohřejete na kamnech.

„Solární panely vyrábějí omezené množství elektřinu. Napájí se tím osvětlení, ale nečekejte zde elektrické varné konvice, mikrovlnné trouby nebo zásuvky. Máme plynový kotel, takže voda ve sprše je i v deštivých dnech horká,“ stojí na stránkách hostelu.

Odlehlý dům leží na pozemku o rozloze 1,4 hektaru a kolem něj se rozkládají pouze nádherné hory, lesy a jezera. Podle vedoucího Mitchells Land Agency, která má na starosti prodej domu, Andrewa Wrighta se tato budova ještě nikdy nebyla od svého postavení volně k prodeji.

„Je to výjimečně vzácná příležitost k nákupu tak krásného a vzdáleného místa,“ uvedl pan Wright pro The Sun s tím, že očekává, že o nemovitost bude obrovský zájem. Britové totiž během pandemie zjistili, že mohou bez problémů pracovat z domova a tak se nyní často stěhují právě do takto odlehlých koutů země. Přestože v tomto domě, kde nefunguje internet ani mobil, to zřejmě tak snadno nepůjde, Wright přesto čeká, že o dům bude velký zájem.

Na to, aby se do něj však kupec mohl nastěhovat, si bude muset počkat. Dokonce až do roku 2027. V současné době je totiž dům využíván jako hostel.

Fotogalerie
11 fotografií