Michaela odešla za prací do Prahy, kde touží po novém domově, který by měl symbolizovat start do nového života. Nebyly jí příjemné ani soucitné pohledy lidí z rodného města a chtěla místo, kde ji zesnulého manžela nebude nic připomínat.

Fotogalerie
15 fotografií

Byt v paneláku o dispozici 2+1 s balkónem o rozloze 60 m² si pořídila po smrti manžela. Bohužel je byt neobyvatelný a určený k celkové rekonstrukci. Do pořadu Jak se staví sen ji přihlásila její sestra Šárka, ale jelikož nevěřili, že by se na ně mohlo usmát štěstí, začala rodina s rekonstrukcí svépomocí. Zbourali jádro, strhli podlahy, připravili odpady a vodu. Michaela je už ale finančně vyčerpaná, rekonstrukce se táhne a její sen o domově je stále v nedohlednu. A od toho jsou tu designérky Renata s Veronikou.

Přání rodiny

Michaela by si přála hlavně kuchyň a koupelnu. Má ráda skandinávský a industriální styl. Líbí se jí betonová stěrka, tlumené a spíše světlé barvy. Modrou a fialovou dokonce nesnáší. V kuchyni by chtěla dřevěný stůl, ale na ničem z toho netrvá.

Hodnocení designérů

Tato proměna nám šla snadno a lehce, nejspíš proto, že jsme si s Míšou v představě výsledku od prvního okamžiku ,sedly‘. Vize vzdušeného, světlého interiéru nezahlceného nábytkem ve skandinávském stylu s industriálním nádechem s námi dokonale rezonovala a vedla nám ruku. Skutečnost, že bylo nejen vybourané původní jádro, ale dokonce už postavené nové, nám dost zamotala hlavu. Řešily jsme, jestli právě dokončené jádro vybourat, nebo ponechat a provést jen v rámci něj změny, které by z původně nevhodně navržené koupelny udělaly funkční, maximálně využitou místnost. 

Největší výzvou byla určitě koupelna, kde nás od začátku pronásledovaly problémy. V den, kdy měl obkladač začít obkládat, mu zemřel blízký příbuzný na covid, takže odjel domů na Ukrajinu a už jsme ho neviděly. Další významnou komplikací se ukázaly být obklady, které se štípaly, lámaly a nešly řezat ani lepší řezačkou, pro kterou jsme operativně zajely do půjčovny v Jihlavě. Abychom předešly velkému prořezu, veškerý obklad se nakonec řezal ručně flexou, což nakonec trvalo místo jednoho dne celé tři dny. Poslední obkladačka byla nalepená na stěnu teprve pátý den stavby ve tři odpoledne. Teprve v tu chvíli se na stavbě přestalo prášit a bylo zřejmé, že do půlnoci nezvládneme interiér vyluxovat, vytřít, smontovat nábytek, vybalit doplňky, navrtat obrazy, vyžehlit kilometry záclon a závěsů ani rozmístit dekorace a květiny. Takže koupelna nám nečekaně posunula odevzdání interiéru o jeden celý den.

Další z mnoha komplikací byl covid, kterým onemocněl sponzor dodávající dekorativní stěrku. Na dvou stěnách bytu viditelných z kuchyně měla imitovat beton a dodat tak interiéru industriální styl. Poradily jsme si jednoduše a nahradily stěrku tónovanou výmalbou. Mezi významné komplikace patřil zoufalý nedostatek prostoru: rekonstruovaly jsme kompletně celý byt, ve kterém tak nezbýval ani kousek místa, který by se dal využít na skladování materiálu.“ popisují designérky důvod, proč se poprvé za historii pořadu, nestihl byt předat v termínu.

Premiérový díl Jak se staví sen uvidíte v pondělí 7. března ve 21:40 na Primě.