Zoo měla dříve asi pět hektarů, další dva směrem k fotbalovému stadionu získala v předchozích letech, další dva hektary má předběžně přislíbené. „Zoo má určitě velký potenciál. S modernizací a rozšířením bychom rádi překročili hranici 200 tisíc návštěvníků a budeme rádi, když to dál bude stoupat o desítky tisíc až na 300 tisíc. Tady už ale narážíme na parkovací kapacitu ve městě a obslužnosti města jako takového,“ nastínil ředitel zoo Martin Krug.
Akvárium už staví
Nový už je například vstupní areál, bokem stojící psí útulek, kdy starý zničilo tornádo. Poklepem na základní kámen začala tento týden výstavba pavilonu akvárií za více než 68 milionů korun. Předchozí pavilon také poničilo tornádo. Dokončení je podle harmonogramu v plánu v létě 2026. Má se stát jednou z největších sladkovodních expozic v republice.
Rozšiřování zařízení je v plánu v následujících letech. Půjde rychle podle toho, jestli se podaří městu jakožto zřizovateli získat dotace. „Bavíme se o stovkách milionů korun, dotace jsou nezbytné. V případě, že se to nepodaří, budeme se rozhodovat dál, jestli to vše financovat z vlastních zdrojů,“ uvedl starosta Libor Střecha (Pro Hodonín).
Malé šelmy i tučňáci
V první fázi je v plánu šest pavilonů, které se už projektují. Stavět by se měly na nedávno získané ploše, která je viditelná při příchodu z parkoviště. Šlo by například o pavilon pro malé šelmy, pavilon antilop, pavilon pro hrošíky či pavilon tučňáků. V další fázi, kdy jde zatím o studii, by se zoo mohla rozšířit o tři pavilony - ptačí, nosorožců a jaguárů. Možnou vzdálenou budoucností je také lemuří ostrov či africká savana.
Zoo Hodonín patří k nejmenším a nejmladším zoologickým zahradám u nás letos si připomíná 50 let vzniku.
VIDEO: Mláďata lvů berberských si hrají ve velkém výběhu Zoo Hodonín.
Mláďata lvů berberských si hrají ve velkém výběhu zoo Hodonín. Ivo Cencinger