Tragédie v Dolních Břežanech: Natálka se po ztrátě tatínka musí starat o postiženého brášku a domácnost

Autor: kjm - 
11. dubna 2025
05:00

Během nešťastné havárie plynového kotle v Dolních Břežanech u Prahy se 3. dubna otrávila celá rodina. Tatínek bohužel neštěstí nepřežil, maminka zůstává v kritickém stavu v nemocnici. Na její dceru Natálku tak místo truchlení zbyla náročná péče o staršího bratra s poruchou autistického spektra.

Natálka si za svých dvacet let vytrpěla víc, než většina lidí za celý život. Před pěti lety se místo s klasickými problémky mladistvých musela vypořádat s onkologickou léčbou, lékaři jí totiž diagnostikovali nádorové onemocnění lymfatického systému.

Maminka zůstává na ARO

Kvůli své vleklé nemoci neměla možnost se plně osamostatnit a nabrat praktické životní dovednosti. Po léčbě, během které se o ni starali rodiče, studovala pomaturitní jazykové studium a chystala se na vysokou školu.

Vše se začalo pomalu vracet do normálu, když náhle přišla další tragická rána. V jejich rodinném domě v Dolních Břežanech u Prahy došlo k poruše plynového kotle. Kvůli té se domem začal šířit oxid uhelnatý. Tatínek rodiny na následky otravy plynem bohužel zemřel. Maminka skončila v kritickém stavu na oddělení ARO, kde zůstává doteď.

Pomohli zaměstnanci nemocnice 

Natálce tedy zůstal na starost celý chod domácnosti, včetně péče o osm let staršího bratra Daniela, který trpí poruchou autistického spektra. A to vše úplně bez prostředků, protože k účtům rodičů nedostali sourozenci přístup. Místo klidu na oplakávání tatínka se tak ze dne na den musela stát živitelkou rodinu, na což nebyla ani trochu připravená.

Než se jí tedy podaří najít práci, zařídit bratrovi invalidní důchod a vyřídit dědické řízení po tátovi, spoléhá na pomoc ostatních. Zaměstnanci z fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze se proto rozhodli založit pro Natálku a jejího brášku veřejnou sbírku, do které může kdokoliv přispět.

Video  V Dolních Břežanech došlo v důsledku otravy oxidem uhelnatým ke smrti muže. Další 3 lidé putovali do nemocnic. (3. duben 2025)  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

newdawn ( 11. dubna 2025 20:26 )

Nejsem na to odborník, ale nepomohlo by požádat o nějaké sociální dávky - pomoc v hmotné nouzi nebo tak něco ? Vždyť by museli mít na něco nárok ? A bratr nebere jako postižený nic ? A ona, když o něj pečuje - nějaký příspěvek na péči ? Určitě by jim na siciálce poradili...

Dagmar Vodenkova ( 11. dubna 2025 12:15 )

Na co máme neziskovky? Jo, ty jsou převážně politické, ty lidem v životní nouzy nepomáhají. Chudák holka, takové neštěstí.

Uživatel_5863575 ( 11. dubna 2025 11:04 )

Také se připojuji.

Uživatel_5701200 ( 11. dubna 2025 08:43 )

Buh vám žehnej plné sil upřímnou soustrast rodině přátelům kolegum

Zobrazit celou diskusi