Za pohádkovou dovolenou dali 74 tisíc: Dostali toxický bazén a zavřené pláže
Nezapomenutelnou dovolenou v ne zrovna pozitivním smyslu mají za sebou Lukáš Škopek (40) s maminkou. Za těžké peníze skončili v africké Keni v zavřeném hotelu, u bazénu plného jedovaté chemie a nepřístupné pláže.
Problém nastal hned při příjezdu minulé pondělí, když se ukázalo, že keňský hotel Twiga je tzv. přebookovaný – prodal víc pokojů, než má k dispozici, a osm Čechů a dva Slováky odmítli ubytovat. „Odvezli nás do dva kilometry vzdáleného hotelu, který byl ale zavřený, stejně jako jeho bazén a pláž. Byli jsme tam jediní,“ popisuje Lukáš. Místo slibovaného all inclusive s bohatým výběrem lahůdek dostali podstatně skromnější snídani.
Podle kanceláře Čedok, s níž skupina cestovala, řešili situaci hned druhý den, v úterý. „Situace nás velmi mrzí a rozhořčení klienta chápeme, nicméně bychom rádi zdůraznili, že jsme na vzniklý problém reagovali okamžitě, jakmile jsme zjistili, že původní hotel nemá volné pokoje. Náš delegát na místě byl s klienty v nepřetržitém kontaktu. Nové ubytování jsme nabídli již v úterý večer, to klient odmítl,“ uvedla mluvčí Čedoku Klára Divíšková.
Podle pana Škopka se ale o prvním nabízeném náhradním ubytování negativně vyjádřil sám delegát cestovky. To potvrdil i další účastník zájezdu Peter Vican (47). Definitivní ubytování tak dostali turisté ve čtvrtek. „Není to sice žádná tragédie, ale je to jiné kafe, než jsme měli mít dle smlouvy. Tenhle hotel bych si sám nikdy nekoupil,“ řekl o náhradě Lukáš Škopek.
Dostanou kompenzaci?
Lukáš i další chtějí věc po návratu řešit. „Vnímám to jako nezvládnuté z pohledu cestovní kanceláře z důvodu neschopnosti nabídnutí adekvátního ubytování včas,“ tvrdí další účastník Martin Rulc (39) z Liberce. Čedok se domnívá, že udělal maximum, možnost kompenzací ale připouští. „S ohledem na závažnost situace a naši snahu vše vyřešit počítáme s částečnými kompenzacemi,“ říká mluvčí Divíšková.
Keňa láká na safari
Stát ve východní Africe při pobřeží Indického oceánu láká především na krásnou přírodu a možnost sledovat africká zvířata v přirozeném prostředí. Let do Keni trvá cca deset a půl hodiny.
Jen pro doplnění informace kdo je majitelem cestovních kanceláří.
Společnost TUI AG je už nyní většinových vlastníkem TUI Travel. Ve společnosti drží celkem 55 procent. Akcionáři britské TUI Travel podle podmínek dohody obdrží za svou akcii 0,399 akcie nové TUI. Největším akcionářem TUI AG je se čtvrtinovým podílem Alexej Mordašov RUSké národností, který již dříve prosazoval sloučení obou firem, aby se zjednodušila holdingová struktura.
V roce 2016 se majoritním vlastníkem stává největší polská cestovní kancelář Itaka.
Čedok a.s. je cestovní kancelář v Česku, založená roku 1920. Podnik vlastní od roku 2016 polská cestovní kancelář Itaka. Wikipedie
Založení: 26. října 1920
Zakladatel: Fond národního majetku České republiky
Mateřská společnost: Itaka Holdings - Polsko
Oblast činnosti: Cestovní ruch
Obrat: ▲ 7,8 mld. Kč (2023)
Právní forma: akciová společnost
Provozní zisk: −363 000 Kč (2021); −146,1 mil. Kč (2020)
23. prosince 2024 16:27
Polská společnost Wirtualna Polska Holding (WP Holding) kupuje za téměř 240 milionů eur (asi šest miliard Kč) Invia Group, která působí i v České republice. Obě firmy podepsaly rámcovou dohodu o koupi 100 procent akcií Invia Group.