Před vítěznými volbami 2017 se šéf ANO Andrej Babiš ženil. Letošní volby chce vyhrát opět, situace v jeho osobním životě se však otočila o 180 stupňů. Čeká ho rozvod s manželkou Monikou, se kterou žije v odluce a od loňského oznámení nesdílí společnou domácnost? I na to odpovídal expremiér v pořadu Epicentrum na Blesk.cz, kde komentoval i předchozí zvěsti o vztahu se slovenskou podnikatelkou a doktorkou Alenou Pallovou. Po boku Babiše se nyní často - včetně výjezdů - vyskytuje Aneta Zicklerová, která v ANO povýšila na šéfku sociálních sítích. Ta před časem připustila, že označení „Babišova zrzka“ jí nevadí, popřela ale spekulace o vztahu „se šéfem“ a označila je za totální nesmysly.
Babiš o rozchodu s Monikou: Bude rozvod? Nebydlí spolu od oznámení. A co „Babišova zrzka“?
- Video se připravuje ...
1.Rozvod?
Před volbami 2017 měl Andrej Babiš svatbu na Čapím hnízdě s dlouholetou partnerkou Monikou, se kterou má děti Vivien a Frederika. Ženil se tehdy během kampaně, po které hnutí ANO „urvalo“ 29,64 % hlasů, což stačilo na 78 mandátů ve Sněmovně.
Nyní je ANO favoritem voleb opět. Průzkumy mu přičítají i nad 35 %, sám Babiš se ve studiu Blesku nechal slyšet, že by za úspěch považoval zisk 36 % hlasů voličů.
Vedle toho se však rozpovídal i o svém soukromí. S manželkou Monikou loni oznámili odluku. Není prvním vrcholným politikem, kterého stála politická dráha vztah. U adepta na příštího premiéra se přitom spekuluje o jiném vztahu, to však Babiš ve studiu Blesku přešel glosou: „Láska může kvést v každém věku.“
S Monikou nebydlí, píšou si každý den
Je v plánu tento rok u Babišů rozvod, nebo to není vůbec na pořadu dne? „Ne, ne, prosím vás, my fungujeme jako rodina, my si píšeme každý den a fungujeme normálně jako rodina a je pravda, že od toho oznámení spolu nebydlíme,“ uvedl v reakci pro Blesk Babiš.
Před volbami do Sněmovny 2025 tak je situace jiná než dřív. Babiš žije sám. A rodinu do kampaně nijak zapojovat nechce.
Video Monika Babišová o rozchodu s manželem. Jak se cítí?Video se připravuje ...2.Pochvala pro Moniku
„Moje manželka pří mně stála při prezidentské kampani a ona je skvělá, ona je velice kontaktní osoba, lidi ji mají rádi a nejskvělejší byla samozřejmě v tý zahraniční politice, protože ji měli rádi prezidenti různých států a reprezentovala skvěle, mluví dobře anglicky, takže jsme byli spolu a tam skutečně dělala dobrou reklamu pro Českou republiku,“ pochválil Moniku Babiš v pořadu Blesku.
„Tady ve volbách mě podpořila v rámci prezidentské (volby). Nebylo to pro ni moc dobré, protože tehdy v tom Jablonci jsme se skutečně báli, že nás tam ušlapou, nebo byla také předmětem různých ataků. Ale určitě v rámci této kampaně do parlamentních voleb určitě nepočítám s tím, že by mi rodina nějakým způsobem pomáhala, protože na mě je rodina naštvaná už trvale, že jsem udělal tenhle krok, který samozřejmě velice negativně ovlivňoval život,“ podotkl Babiš, zatímco jeho manželka vyměnila únorové české mrazy za teplo na Mauriciu.
3.Zákusek pro poslankyni
Babiš se pousmál při dotazu, zda dal letos 14. února někomu na Valentýna obvyklou valentýnku.
„Jedné poslankyni jsem dal takovej zákusek, protože zkrátka byla na mě naštvaná, protože se tam dějou nějaké personální změny, tak to jsem nějak jakože odčinil. Ale jinak už jsem v nějakém věku, abych chodil na nějaké zamilované večeře. Ale láska může kvést v každém věku,“ podotkl Babiš, který v září před klíčovými volbami oslaví 71. narozeniny.
Video „Babišova zrzka" v akci, Fialova kampelička i sliby vlády: Aneta Zicklerová a Viktorie Kalivodová si utahují z Fialy na videích ANO.Video se připravuje ...4.Aneta po boku
S ohledem na jeho slova o odluce s Monikou, se kterou nežije a každý bydlí jinde, se vyrojily i spekulace o tom, kdo zaujal Moničino místo po boku šéfa ANO.
I na rozhovor do studia Blesku dorazila po boku expremiéra „Babišova zrzka“ Aneta Zicklerová, marketérka hnutí ANO, která nyní točí pro ANO řadu videí na sociální sítě i se svou kolegyní Viktorií Kalivodovou.
„To přišlo spontánně, paní Zicklerová začala s námi pracovat a vypracovala se dneska na šéfku sítí. No a Viky je generace Z a pracuje pro Alenku Schillerovou, dělají skvělá videjka a amozřejmě jsou úspěšné na sítích,“ řekl pro TikTok Blesku Babiš v zákulisí pořadu Epicentrum.
„Musím říct, že s ANO souzním, ty názory jsou mi blízké, takže když přišla tato nabídka, byla jsem velmi ráda. Pro hnutí pracuju už přes dva a půl roku, první kontakt proběhl přes známé. Nabídla jsem nějakou vizi a potom jsme si plácli. Bylo to v době, kdy se zakládal instagram Andreje Babiše, já jsem přišla s nějakými nápady a jemu se to zalíbilo.,“ řekla Deníku N sama Zicklerová.
A co říká na označování jako „Babišova zrzka“? „Ne, to mi vůbec nevadí,“ podotkla. Spekulace o vztahu s Babišem však označila za „totální blbosti“, má vlastní rodinu, je maminkou malého syna.
5.Vztah se Slovenkou popřel
Babiš dotaz na to, jak je na tom aktuálně se ženami, přešel slovy: „Já už mám dvě, podle médií.“ Jednou z nich měla podle slovenských médií být Alena Pallová, Babiš to však popřel.
A to hned třikrát. „Vůbec nevím, kdo to je, prosím vás, no nevím, kdo to je, nevím, kdo to je,“ reagoval Babiš.
„Já jsem se dozvěděl od Moniky, že jednou nás seznámila, ale ta paní si na tom udělala krásnou reklamu, protože na instagramu potom dávala nějaká post, kde dala nějaký text, kde říká: hádejte, kam letíme a kdo to uhádne, dostane kožichy a označila mě. Takže měla skvělou reklamu. Vůbec nechápu, proč to média zveřejnila, když my jsme to oba popřeli a je to samozřejmě nesmysl,“ popřel vztah se slovenskou podnikatelkou v oblasti estetické medicíny.
6.Kampaň
Jägermeister, fernet, slivovice, víno... Vypočítával Babiš, co všechno vypil na plese v Karviné minulý pátek, když vyrazil mezi voliče v Moravskoslezském kraji, kde kandiduje.
Babiš vypadal v dobrém rozmaru, ples si dle svých slov užil, tančil, byť diskotéky, na kterou se prý též těšil, se nedočkal. „Já jsem se cítil podstatně lépe, než jsem začal tu kampaň,“ přiznává nyní šéf ANO.
„Tam se cítím velice dobře s lidmi, já to mám rád, ten kontakt, mluvit s lidmi a vůbec, chodím na ty akce, chodím na plesy," říkal v Blesku Babiš.
Proč kandiduje právě v Moravskoslezském kraji? „Musím tam zmobilizovat lidi, aby šli k volbám, minule jich bylo jenom 60 procent, Pražácí, jich bylo 70 procent. Je to velký kraj a doufám, že tam vyhrajeme a získáme větší počet mandátů,“ řekl pro TikTok Blesku Babiš.
Video Babiš v Karviné pařil na plese. Je jedničkou ANO pro Moravskoslezský kraj.Video se připravuje ...7.Koláčky a alkohol
Jak se tedy šéf ANO, kterého loni stihla výrazná změna v osobním životě, cítí v novém roce? Pozvání do studia Blesku přijal po roce a půl, jak sám zmínil, předchozí pozvání odmítal...
Nyní však do křesla v pořadu Epicentrum usedl a i v souvislosti s překvapivým oznámením Markéty Pekarové Adamové (40, TOP 09), která již nebude kandidovat ze zdravotních důvodů, upozorňoval, že zdraví je na prvním místě. On sám se však cítí dobře. I když aktuálně má nějaká kila navíc.
„Průšvih je v tom, že se to projevilo tady v této vrstvě tuku, kterou jsem měl celkem dobrou, dodržoval jsem nějaký režim. No, teď samozřejmě s koláčky a alkoholem atd... tak to je jediné negativum, ale jinak jsem v pohodě,“ hlásí Babiš.
Podívejte se na celý záznam pořadu Epicentrum s Andrejem Babišem (19.2.2025):
Video Babiš v Blesku: O rozvodu s Monikou a rodině v kampani, nástupu Trumpa nebo FialoviVideo se připravuje ...
1234 to se nikdy nestane, nicky hofla nevyštípe nikdo nikdy a ještě přibývají! 😃